Mavi Beyaz Madencilik

img

img

img

Mavi Beyaz Madencilik Nakliye İnşaat Taahhüt Turizm Ltd. Şti. 2009 yılında Aşkın DEMİR tarafından Madencilik ve İnşaat sektöründe altyapı faaliyetleri göstermek üzere kurulmuştur.

2010 yılında Eko İnşaat ve Ticaret A.Ş. ve  Duygu Mühendislik İnşaat Turizm Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti. firmalarının yapımını üstlendiği İstanbul Atatürk Havalimanı pist uzatılması projesinde; İstanbul Ayazağa mevkiinde Rödavans karşılığı  taş ocağı işletmesi faaliyetinde bulunarak, proje kapsamında  800.000 ton dolgu ve 460.000 ton agrega malzemesinin üretimi ve nakliyesini  5 ay gibi kısa bir süre zarfında başarı ile sonuçlandırmıştır.

2011 yılında Yda İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. firmasının yapımını üstlendiği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi (HABOM) projesinde uçak bakım hangarlarının tüm altyapı (hafriyat, kazı ,kontrollü dolgu) işleri şirketimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu proje kapsamında 1milyon m3 hafriyat , 400 bin m3 kontrollü dolgu imalatı  yapılmış olup ,altyapıda kullanılan 700 bin ton agrega malzemesinin üretimi ve nakliyesi Gebze’de bulunan Taş ocaklarından şirketimizin taahhüdü altında yerine getirilmiştir.
2013 yılında yapımını Taş Yapı firmasının üstlendiği  Palu Genç Muş arası Demiryolu deplasman işinde şirketimiz servis yolları ve sanat yapıları işlerinde taşeron olarak çalışmaktadır.

2013 yılında  yapımını Duygu Mühendislik İnşaat Turizm Dış Ticaret Sanayi Ltd. Şti. firmasının üstlendiği Kahramanmaraş Göksun karayolu işinde şirketimiz yol yapım işine ait kazı ve dolgu işlerinde taşeron olarak çalışmaktadır.